Posted on: 2020 8 gruodžio Posted by: DNB Comments: 0

Artėja 2021: ko tikėtis NT rinkoje?

Įdomu, kad artėja nauji metai, per 2020 metus daug įvyko, todėl spekuliuoti apie 2021 metus atrodo sudėtinga. Net gerais laikais tą daryti niekad nebuvo lengva, bet dažniausiai bent galėjome pasakyti, kad „NT kainos augs“ ar „NT rinka trauksis“ ir to užtekdavo. Bet dabar situacija per daug neapibrėžta, kad galėtume taip lengvai apibūdinti tą situaciją.

JAV rinkimai ir chaosas ten, prekybos karai tarp vakarų ir Kinijos, pandemija, karantinai, nedarbas, ekonominis neužtikrintumas ir t.t. Visa tai negali nepaveikti ir NT bei būsto paskolų rinkos. Bet situacija tiesa sakant yra paprastesnė nei gali pasirodyti iš šito trumpo 2020 metų įvykių apibūdinimo.

Galime drąsiai pasakyti, kad NT kainos ir toliau augs, o paskolų būstui paklausa – nemažės. Taip yra, nes NT kainos auga dėl paklausos, o paskolų būstui paklausa – dėl viduriniosios klasės ekonominio saugumo jausmo. O nepaisant karantino ir visų kitų negandų, vidurinė klasė išlaikė savo ekonominę padėtį ir gal net ją pagerino, nes gali dirbti iš namų, turi pasyvių pajamų ir pan. Todėl prognozuojame, kad 2021 metais situacija NT ir būsto paskolų rinkose tik gerės ir neigiamų ženklų nesimato.

Categories: