Posted on: 2019 12 rugpjūčio Posted by: DNB Comments: 0

Ilgalaikės paskolos būstui

Įsigyti nuosavą būstą – kiekvieno svajonė. Bet jai nebūtinai lemta išsipildyti. Iš savo pajamų įsigyti būstą yra įmanoma tik saujelei žmonių. Bet net ir turtingiausi yra priversti skolintis, kad padengtų didžiąją dalį būsto įsigijimo kaštų.

Netgi kai yra norima įsigyti kukliausią butą neprestižiniame rajone, tai padaryti iš savo lėšų gali tik nedaugelis. Todėl būsto paskola dauguma – neišvengiamybė. Bankai turi daug pinigų ir tik ir ieško kam juos paskolinti su kuo didesne grąža ir su kuo mažesne rizika. Skirtingai nei greitos paskolos, kurios yra išduodamos praktiškai bet kam (užtenka žinoti, kad jos yra išduodamos bedarbiams, įsiskolinusiems ir kitiems žmonėms…), būsto paskolos suteikiamos tik su užstatu. O kas yra geresnis užstatas nei tas pats būstas?

Viskas atrodo taip: žmogus sugalvoja įsigyti būstą, kurį jau išsirinko, bet tam neturi pakankamai pinigų. Dėl to jis kreipiasi į banką ir prašo ilgalaikės paskolos būstui.

Tuomet prasideda derybos. Bankas pateikia savo sąlygas, duoda preliminarią paskolos sutarties kopiją ir laukia žmogaus atsakymo. Žmogus detaliai viską išsianalizuoja ir pateikia savo atsakymą bankui. Kitaip nei su greitomis paskolomis, dėl būsto paskolų galima derėtis individualiai, todėl daug dalykų priklauso nuo žmogaus, jo gebėjimo derėtis ir kitų asmeninių, privačių detalių apie žmogaus gyvenimą (jo pajamas, įsiskolinimus, kredito istoriją…).

Tuomet galiausiai yra sutariama dėl galutinių sąlygų ir viskas atrodo taip: bankas duoda pinigų įsigyti būstą (nors apie 10% turi finansuotis pats žmogus) ir mainais į tai žmogus užstato įsigyjamą būstą bankui.

Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad jei žmogus nesugebės grąžinti savo paskolos – bankas pasiims būstą ir viskas bus legalu ir teisėta.

Plačiau apie norimus įsigyti būstus (su ilgalaikiais įsipareigojimais ar be jų) galite žiūrėti čia ir čia.

Categories:

Leave a Comment