Posted on: 2020 11 gruodžio Posted by: DNB Comments: 0

Kur rasti pigiausią būsto paskolą?

Klausimas apie pigiausią kreditą ar pigiausią vartojimo paskolą yra labai logiškas. Jį kiekvieną dieną užduoda žmonės, kurie ieško kur ir kaip būtų galima pasiskolinti. Jie nori padaryti tą kuo pigiau. Galbūt jie tiesiog paieškoje suveda atitinkamą užklausą, galbūt paskaito atsiliepimus apie vieną kitą bendrovę, o gal pasikalba su draugais ar pažįstamais, kad šie rekomenduotų bendrovę, kur būtų galima pigiai pasiskolinti.

Galima būtų tikėtis, kad užduoti tą patį klausimą apie būsto paskolas yra logiška, taip? Jei reikia pasiskolinti, tai tu klausi, kur būtų galima tą padaryti pigausiai, nepermokant, lyginant su kitomis vietomis. Bet toks klausimas yra klaidingas dėl paprastos priežasties.

Vartojimo paskolų kaina nėra derybų objektas. Kaip derybų objektu nėra ir parduotuvės lentynose esančių produktų kainos. Ką matai – tą ir gauni.

Bet su būsto paskolomis yra visai, visai kitaip. Čia kaina ir visos kitos sąlygos yra derybų objektas, todėl jei vienas bankas skolina pigiau vienam klientui, tai dar tikrai nereiškia, kad tas pats bankas paskolins pigiau kitam klientui. Palūkanų norma priklausys nuo asmeninių aplinkybių, pajamų ir finansinės padėties apskritai bei, aišku, derybų įgūdžių. Svarbiau yra kur būtų surašytos visos būsto paskolos, kad būtų galima pasižiūrėti bent jau pagrindines sąlygas, kurios galioja vistiems: kiek pradinio įnašo reikia, kokia yra minimali palūkanų norma ir iki kokios sumos būsto įsigijimas yra finansuojamas.

Mes papildomai galėtume rekomenduoti buvusį DNB, o dabar veikiantį Luminor vardu banką, kuriame galite tikėtis neblogų būsto paskolos sąlygų. Bet apskritai rekomenduotina pateikti paraiškas visiems bankams be išimčių. Jei yra proga ir leidžia galimybės, tai turėtumėte kreiptis ir į kredito unijas. Žodžiu, pateikite paraišką visur, kur tik galite. Tai nieko nekainuoja (nebent minimaliai laiko), bet nauda iš to – didžiulė. Juk būsto paskola yra didelės vertės ilgalaikis įsipareigojimas, todėl net minimalus palūkanų normų skirtumas yra tolygus šimtams ar net tūkstančiams eurų.

Padarius tai, pasirinkti pigiausią būsto paskolą jau nebebus sunku. Pirmiausia pasižiūrėkite visas, kokios jos yra ir kur jas galima gauti, susiraskite tų bankų kontaktus ir būdus, kaip pateikti užklausą dėl sąlygų ir laukite skambučio arba laiško ir banko atstovų. Taip ir sužinosite kur galite gauti būsto paskolą su mažiausia metine palūkanų norma.

Categories: