Posted on: 2019 1 spalio Posted by: DNB Comments: 0

Skolinimasis: tarp pigaus ir nemokamo

pigipaskolanemokamapaskola

Kiekvieną kartą nuėjus į parduotuvę mes turime didžiulį kiekvienos prekės pasirinkimą: n rūšių kavos, n cukraus prekės ženklų… Išimtimi nėra ir skolinimasis. Paskolų šiandien taip pat yra įvairių rūšių ir įvairių prekinių ženklų. O kiekviena rūšis ir kiekvienas prekinis ženklas turi savo ypatumų ir savo pažadų: aptarnavimo, kainos, patogumo ir kitose sferose.

Bet jei jau žmonės Lietuvoje kažką renkasi, tai dažniausiai renkasi pagal kainą, o visi kiti dalykai – antrame plane. Bet kreditai turi savo ypatumų, kuris jas išskiria iš kitų paslaugų: kreditus įmanoma gauti ir nemokant už juos nė cento. Taip, ne tik įmanoma, bet ir labai lengva surasti kredito bendrovių, kurių paslaugų asortimente yra kreditai be palūkanų.

Kai kuriems tai gali būti anokia naujiena, tačiau kai kurie vis dar gali nustebti apie tai sužinoję. Dar labiau juos gali nustebinti tai, ką pasakysime dabar: nemokamas kreditas ne visada yra geresnis pasirinkimas už tiesiog seną, gerą pigią paskolą. Nemokami kreditai ir pigios paskolos turi savų pliusų ir minusų; į juos dabar ir pabandysime pažvelgti.

Nemokamas ir pigus skolinimasis: pliusai ir minusai

Būtų šiek tiek kvaila sakyti, kad paskolos be palūkanų turi kažkokių minusų. Kokių velnių nepasinaudoti nemokamos paskolos galimybe jai atsiradus? Bet kalbėdami apie tokių paskolų minusus mes omenyje turime galimas alternatyvas ir iš jos atsirandančius kaštus.

Reikia suprasti vieną dalyką: paskolos nemokamai visada bus suteikiamos. Vienas kreditorius ar kitas, bet jas kažkas tikrai pasiūlys. Tuo tarpu paskolų pigumas, tai yra, jų palūkanų dydis, labai priklauso nuo daug išorinių veiksnių: centrinių bankų ir valstybinės makroekonominės politikos, rinkos padėties ir galiausiai pačių kreditorių strategijos ir užgaidų. Tai reiškia, kad pigiai pasiskolinti gali pavykti toli gražu ne visada. Todėl veikiau reikėtų naudotis proga būtent pigiai paskolai gauti, užuot medžiojus kiekvieną nemokamo kredito pasiūlymą.

Svarbu suvokti ir dar šį tą: kreditas be palūkanų yra išduodamas tik vieną kartą vienam žmogui vienoje bendrovėje. Todėl jei jau pasinaudosite tokia galimybe ir pateiksite paraišką nemokamam kreditui gauti, tai daugiau niekada šia galimybe pasinaudoti negalėsite. Ar tikrai verta ją iššvaistyti, kai galite gauti pigią paskolą, kuri nėra jau tiek daug brangesnė nei tas pats nemokamas kreditas?

Manome, kad ne.

Categories: